Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'lukaasz_2'@'10.199.210.58' for table 'Klos_options']
INSERT INTO `Klos_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_doing_cron', '1642895431.7548480033874511718750', 'yes') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

LKS "Kłos" Olkusz » Archiwum bloga » Srebro Mistrzostw Polski

Srebro Mistrzostw Polski

LKS „Kłos” wzbogacił się o kolejny medal Mistrzostw Polski. Kamil Wichary jest 18 medalistą naszego klubu i jest to 61 medal sekcji lekkiej atletyki w Mistrzostwach Polski.
Kamil trenowany przez Marcina Bujasa od początku roku jest w bardzo dobrej formie. Był przygotowany na zdobycie medalu w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu, jednak jak to czasami bywa zły los staje na drodze do sukcesu. Kamil w nocy przed startem na 2000m złapał tzw. grypę żołądkową co uniemożliwiło mu start, wraz z trenerem podjął decyzje, że spróbuje wystartować kolejnego dnia na 1000m, jednak pomimo wielkiej ambicji choroba dała znać o sobie i był dopiero 10 z czasem 2.40,43.

Kolejną szansą na zdobycie medalu były Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych w Jeleniej Górze. Tym razem w przygotowaniach i w samym starcie nic nie stanęło na przeszkodzie. W biegu na 3000m w kategorii U-18 (junior młodszy), wystartowało 107 zawodników. Kamil od początku realizował taktykę ustaloną przez trenera Bujasa. Biegł w czołówce niejednokrotnie narzucając mocne tempo. Na ostatnich kilkuset metrach przy dużym dopingu całej ekipy olkuskiej (trenerów i pozostałych zawodników) wyszedł na prowadzenie, o ile zgubił całą grupę to nie udało się pozostawić z tyłu najlepszego w tej kategorii wiekowej zawodnika z Olimpii Grudziądz (halowego rekordzisty Polski). Na ostatnich 50 metrach trwała walka o złoto i o centymetry nasz zawodnik uległ zdobywając srebro.

Dodatkowym wyróżnieniem jest fakt że w całych mistrzostwach ekipa województwa małopolskiego zdobyła tylko 1 medal i był to medal zawodnika LKS Kłos – Kamila Wicharego. Teraz kolej na przygotowania do sezonu letniego i do Mistrzostw Polski na bieżni. Jeżeli dopisze zdrowie to możemy liczyć na kolejny medal.

Należy dodać że Jego trener Marcin Bujas w przeszłości wychowanek Kłosa też był medalistą Mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów i reprezentantem Polski juniorów w meczach międzypaństwowych.

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.