Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'lukaasz_2'@'10.199.210.58' for table 'Klos_options']
INSERT INTO `Klos_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_doing_cron', '1642898646.0076460838317871093750', 'yes') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

LKS "Kłos" Olkusz » Archiwum bloga » Spotkanie po latach

Spotkanie po latach

Zbliża się jubileusz 50-lecia powstania Ludowego Klubu Sportowego „Kłos” w Olkuszu. Od 1966 roku nasz klub występuje pod tą samą nazwą nie ulegając po drodze koniunkturalnym zmianom politycznym, modom w nazewnictwie czy ekonomicznym zawieruchom. W historii olkuskiego sportu zapisał się i zapisujemy wiele chwalebnych momentów, chociażby  pierwsze w historii Mistrzostwo Polski dla miasta, pierwsze medale naszych zawodników na Mistrzostwach Europyi Mistrzostwach Świata, pierwszy awans w historii miasta do II ligi państwowej (siatkówka) w grach zespołowych, do I ligi i Extraklasy (piłka ręczna). Sami lekkoatleci do tej pory w Mistrzostwach Polski zdobyli ponad 60 medali, a kilkoro startowało jako reprezentanci Polski w Mistrzostwach Świata.  Podstawą sukcesów klubu jest dobrane, stałe i kompetentne grono działaczy oraz stabilne Zarządy klubu, których  w 50-cio letniej jego historii do tej pory było tylko 4 prezesów. (Wroński, Bocianowski, Klich, Mentlewicz).

DSC_5702

Od początku powstania klubu istnieje sekcja lekkiej atletyki i to jej aktualna trenerka Czesława Mentlewicz podjęła się zorganizowania jubileuszowego spotkania dawnych zawodników.  Dotarcie do ponad 700 zawodników którzy trenowali
w minionym okresie nie było łatwe. Udało się odnaleźć kontakt z prawie 150 osobami z całej polski, a wychowankowie „Kłosa” są dziś; lekarzami, policjantami, żołnierzami, duchownymi, wielu prowadzi udany biznes ale najwięcej jest nauczycieli wychowania fizycznego. Są wśród zawodników; burmistrzowie, wójtowie, pełniący wysokie funkcje samorządowe przewodniczący rad jak np.; Jan Gębala w Wadowicach, Małgorzata Bień (Ordys) w Olkuszu. Niektórzy przyjechali z bardzo daleka z Gubina, Wrocławia, Tarnowa, Koniecpola itd.

 

 

Jubileuszowa impreza zorganizowana w DeFacto, rozpoczęła się w piątek popołudniu a skończyła bladym świtem w sobotę. Na odzew klubu odpowiedziało prawie 100 osób. Niektórzy zawodnicy nie mieli kontaktu z klubem od 40 lat i nie spotkali się ze swoimi koleżankami i kolegami od czasu zakończenia przygody z naszym klubem. Spotkania wywołały wiele radości, wiele wzruszeń a także zaskakujących momentów. Całe spotkanie upływało pod znakiem wspomnień z sportowych lat, rozmów o bieżącym życiu. Po kilku godzinach znikły podziały wiekowe  uczestnicy integrowali się nie tylko przy kulinarnych specjałach ale także na parkiecie przy wyśmienitej muzyce. Lekkoatleci po raz kolejny udowadniali, że nie tylko potrafili być dobrymi sportowcami ale także potrafią się świetnie bawić.

 

 

Z okazji tego spotkania wszyscy wpisywali się do Złotej Księgi Jubileuszowej urozmaicając swoje wpisy; np.; Elżbieta Ucieplak z Koniecpola:
„Złote myśli, złote słowa,
a taka jest moja mowa,
niech przyjaciele wciąż się spotykają,
i jeden o drugim nie zapominają.
I chociaż przeżyte chwile nigdy się nie wrócą,
to nasze wspominania zawsze do nas wrócą.”

 

DSC_5659

Przy tej wspaniałej okazji Zarząd Klubu uhonorował osoby które systematycznie wspierają finansowo klub. Honorową plakietkę „Przyjaciel Klubu” otrzymali min; Urszula i Zbigniew Cioch, Zbigniew Klich, które przy ogólnym aplauzie wręczył prezes klubu Janusz Mentlewicz.

Żegnając się po spotkaniu, gdzie prawie wszyscy uczestnicy dotrwali do końca deklarowali oni pomoc klubowi, wyrażali także chęć kontynuowania takich spotkań.

Należy dodać, że każdy uczestnik pokrywał sobie koszty związane z jego udziałem w tym spotkaniu.

Słowa podziękowania należą się także menadżerom i obsłudze DeFacto za pomoc  w organizacji imprezy oraz wysoki profesjonalizm obsługi.

W planach klubu jest zainicjowanie spotkania zawodników innych sekcji które w okresie 50lecia działały w strukturach LKSu Kłos, takich jak; piłka koszykowa dziewcząt, piłka siatkowa dziewcząt, piłka siatkowa mężczyzn, akrobatyka sportowa, tenis stołowy, piłka ręczna kobiet, dart.

 

Fotorelacja z imprezy >> Tutaj <<

 

Napisane przez:

Komentowanie zakończone.